Czyszczenie grobów Poznań

Firma Perfekcyjny Nagrobek oferuje sprzątanie i czyszczenie grobów na terenie Poznania. Pomagamy osobom, które potrzebują dodatkowej opieki nad grobami swoich bliskich. Dekoracje kwiatowe, utrzymanie czystości grobu i otoczenia i wiele innych usług. 

Z różnych względów nie możemy regularnie odwiedzać grobu i zapewnić należytej opieki, dlatego właśnie powstała nasza firma. Cmentarze i miejsca pochówku mają własne przepisy, które zapewnią właściwe utrzymanie czystości grobów i terenów. Takie miejsca powinny być zadbane, aby oddać szacunek zmarłym. Niezależnie z jakiego powodu (duża odległość, choroba itp.) chcesz skorzystać z naszych usług gwarantujemy rzetelność i profesjonalne podejście do wykonywanej pracy

Kto jest odpowiedzialny za nagrobek?

Wykupienie miejsca pochówku zazwyczaj ma miejsce na określony czas, po którym należy przedłużyć umowę. Zwykle taki okres trwa do 50 -100 lat. Rodzina, która jest wpisana w umowie jest odpowiedzialna za utrzymanie i czyszczenie grobów.  Każdy cmentarz ma swój indywidualny regulamin, który określa dokładnie zasady dotyczące tego co wolno robić przy grobie. Wszystko zależy od miejsca pochówku, rodzaju grobu, powierzchni dookoła i innych czynników. Firma Perfekcyjny Nagrobek zajmuje się kompleksowymi usługami czyszczenia i sprzątania grobów w Poznaniu, dlatego doskonale znamy regulaminy poszczególnych cmentarzy. Wiemy dokładnie jak dbać o nagrobek i jego otoczenie. 

Wiele cmentarzy koncentruje się na utrzymaniu porządku. Właściciele cmentarzy mogą zastrzec sobie prawo do usuwania przedmiotów z grobów ze względów bezpieczeństwo. Często posiadają określone reguły dotyczące długości czasu jaki mogą leżeć wieńce i kwiaty pogrzebowe, zanim zostaną usunięte.

Czyszczenie grobów Poznań

Czyszczenie grobów Poznań to oferta skierowana do osób posiadających groby na terenie Poznania lub w okolicy. Zajmujemy się kompleksowym sprzątaniem nagrobków i otoczenia wokół. Dodatkowo uzgadniając możemy również dostarczyć wiązanki, kwiaty oraz zapalić znicze. 

Na samym początku trzeba ocenić kondycję nagrobka, ocenić jakiego czyszczenia wymaga i z jakiego materiału jest zrobiony. Po ustaleniu tych szczegółów dobieramy odpowiednie działania i środki czystości. Sprawdzamy także czy grób nie wymaga naprawy lub konserwacji. W razie potrzeb możemy zająć się odnowieniem liter czy płyty. 

Rodzaj sprzętu używanego do czyszczenia nagrobków zależy w głównej mierze od gatunku kamienia, z którego jest wykonany. Posiadamy profesjonalne środki czystości przeznaczone specjalnie do tego typu materiałów. Używamy miękkich szczotek, które nie zarysują płyty. Zabezpieczamy grób przed przyklejającymi się liśćmi czy przywierającym brudem. Usuniemy wosk, martwe owady czy ślimaki, a także stare znicze i kwiaty. Zadbamy o każdy szczegół, tak aby nagrobek był perfekcyjny w każdym calu i mógł się odpowiednio prezentować.

Realizacje

Przed sprzątaniem
Po sprzątaniu

Stała opieka nad grobem

Nasze usługi to nie tylko czyszczenie grobów, to kompleksowa opieka. Wykonywane przez nas prace najczęściej mają charakter cykliczny (co  3 miesiące, co pół roku – w zależności od potrzeb), dlatego dostosowane są do pory roku. Zagrabimy, odśnieżymy, wyrwiemy chwasty, a także obsadzamy teren wokół nagrobka czy przycinamy żywopłoty. Wszystkie te szczegóły mają duży wpływ na efekt końcowy i kondycję grobu. 

Nasza firma to coś więcej niż ekipa sprzątająca. Perfekcyjny Nagrobek to firma, która podchodzi do pracy z należytym szacunkiem i dokładnością. Doskonale wiemy jak ważna jest pamięć o bliskich, niestety z różnych życiowych powodów nie zawsze można samodzielnie zaopiekować się grobem. Niezależnie czy wyjeżdżasz i potrzebujesz jednorazowej pomocy czy oczekujesz stałej współpracy chętnie pomożemy. Przy dłuższych zleceniach proponujemy rozliczanie abonamentowe, które pozwala nam na płynne wykonywanie prac. Zaopiekujemy się i wysprzątamy każdy grób, zarówno pojedynczymi, podwójnym jak i wielorodzinny. 

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, w którym można zapoznać się z całą ofertą oraz cenami.

W razie pytań prosimy o kontakt.

Skontaktuj się z nami 

Telefon

+48 695 00 11 27 

Email

kontakt@perfekcyjnynagrobek.pl

Adres

Grunwaldzka 81/4
60-312 Poznań 

Znajdziesz nas także