Jakie są najlepsze domowe porady na czyszczenie grobu?

Zapewne wielu z nas wybiera się na nagrobki naszych najbliższych, aby je umyć i uporządkować. Czasem okazuje się, że mimo naszych starań o ich wygląd pojawią się trudniejsze kwestie do rozwiązania jak np. wylany wosk, mech lub grzyb. Zdradzimy Wam jak poradzić sobie domowymi sposobami z tymi problemami bez użycia specjalistycznych środków. Jakie są najlepsze domowe porady na czyszczenie grobu?

Domowe sposoby na czyszczenie grobu

Każdy z nas zna kilka porad przekazywanych przez nasze mamy, babcie, ojców i dziadków na różne tematy. Oto zbiór naszych sposobów na mycie grobów, które przetestowaliśmy już wielokrotnie i działają!

  1. Lastryko jest jednym z częstych kamieni na naszych cmentarzach.  Najszybsze mycie nagrobka ułatwi nam jeden z popularniejszych płynów do mycia naczyń lub wybielacz. Pozostawione na 15 – 20 minut chemikalia z pewnością rozpuszczą zabrudzenia, które z powodzeniem można usunąć z pomocą szczotki ryżowej i kubła zimnej wody.
  2. Sok z cytryny! Zanim użyjesz detergentu do mycia wylej wyciśnięty sok na plamę. Przetrzyj, odczekaj 2 minuty i spłucz!
  3. Plama z wosku? Przygotuj ciepłą wodę w termosie, skrobaczkę (polecam kawałek drewna – zmniejsza ryzyko uszkodzenia kamienia), rękawiczki gumowe, ocet, sok z cytryny, szczotkę, ściereczki. Bardzo delikatnie zeskrob wosk. Następnie wylej małą ilość octu na plamę. Przy pomocy szczotki przeczyść polane miejsce, a następnie usuń ocet szmatką. Na koniec wylej sok z cytryny na plamę i znowu zetrzyj.
  4. Pojawiła się rdza? Przygotuj mieszankę z sody oczyszczonej i wody utlenionej o konsystencji pasty. Nanieś na miejsce pojawienia się rdzy i pozostaw na 5 minut. Czyścimy to kuchenną gąbką. Spłucz dokładnie wodą i wytrzyj do sucha.
  5. Ocet dobry na wszystko! Ten niezawodny produkt ma każdy z nas w domu. Warto czasem przetrzeć nagrobek szmatką nasączona octem. Dzięki temu zabiegowi kolor kamienia stanie się bardziej wyrazisty, przez co nasz pomnik będzie wyglądał na nowszy i odświeżony.

Dzięki tym radom opieka nad grobem nie będzie już taka trudna i pozwoli Wam szybko i sprawnie uporać się z pracą. Jeśli jednak nie macie na to czasu my zawsze chętnie Wam pomożemy i wykonamy usługi tj. czyszczenie nagrobków czy opieka nad grobem. Oprócz mycia nagrobków oferujemy szeroki wachlarz usług wraz z życzeniami indywidualnymi. Zapraszamy do kontaktu!