Opieka nad grobem to bardzo odpowiedzialne i wymagające zadanie. Szczególnie w okresie letnio-jesiennym kiedy nagrobek wymaga szczególnej uwagi i sprzątania. Dla wielu z nas nagrobek jest najtrwalszymi fizycznym dowodem na istnienie ludzi, których kochaliśmy, a jednak niewielu z nas jest w stanie zapewnić odpowiednią opiekę. Niezależnie od tego, czy wynika to z przyczyn geograficznych lub związanych z mobilnością czy zdrowiem, warto upewnić się, że ktoś zadba o wygląd i czystość grobu. Właśnie z tego powodu powstała nasza firma – Perfekcyjny Nagrobek.

Opieka nad grobem co wchodzi w skład oferty?

Oferujemy szeroki zakres usług zaczynając od czyszczenia i polerowania nagrobka, bo florystykę i renowację. Niektóre kwestie takie jak obsadzenie terenu wokół grobu czy obsypanie żwirem wymagają siły, dlatego starsze osoby bardzo chętnie proszą nas o pomoc. Jesteśmy elastyczni dlatego podejmujemy się wszystkich zleceń. Zarówno tych jednorazowych jak i stałych abonamentowych. Z pieczołowitą starannością wykonujemy naszą zadania i zapewniamy fotorelacje z wykonanych prac. Opieka nad grobem to wiele czynności między innymi:

Nie zajmujemy się odnawianiem grobów i płyt. Jeżeli nagrobek jest bardzo uszkodzony usługi sprzątania mogą być niemożliwe do zrealizowania. 

Ile kosztuje stała opieka nad grobem?

Koszty opieki nad grobem różnią się w zależności od usługi oraz rodzaju grobu. Podejmujemy się sprzątania i czyszczenia grobów pojedynczych i rodzinnych. Cena uwarunkowana jest także okresem współpracy. Przy decyzji o usługach abonamentowych, w których pobieramy stałą opłatę miesięczną, można uzyskać korzystniejsze stawki niż w przypadku jednorazowej pomocy. W zależności od potrzeb Klientów tworzymy indywidualne pakiety określające konkretne zadania takie jak czyszczenie i polerowanie nagrobku, pielenie terenu wokół grobu czy zapalenie zniczy. Ceny wahają się od 50 zł za sprzątanie pojedynczego grobu do 130 zł w przypadku bardziej rozbudowanych nagrobków.

Jak czyścimy nagrobki?

Przed przystąpieniem do czyszczenia grobu musimy dokładnie ocenić jego kondycję i określić rodzaj materiału z jakiego jest zrobiony. Używamy odpowiednich narzędzi, które są delikatne i nie uszkodzą powierzchni nagrobku. Woda destylowana pozwala na stworzenie swoistej bariery między kamieniem, a płynem czyszczącym – rodzaj używanego płynu czyszczącego będzie zależeć od rodzaju kamienia.

  • Granit –  wykonujemy mieszankę z niejodowanego mydła z wodą destylowaną. Jako jeden z twardszych kamieni może być mocniej szorowany, ale trzeba bardzo uważać na wszelkie napisy.
  • Marmur –  do czyszczenia marmuru warto używać wodorotlenku amonu z wodą destylowaną. Ten kamień jest twardszy niż wapień i piaskowiec, ale nie powinno czyścić się go ciśnieniowo.
  • Wapień i piaskowiec –  te dwa są najdelikatniejszymi kamieniami, dlatego dla uzyskania najlepszych rezultatów zmieszaj warto użyć dedykowanego detergentu z wodą destylowaną. Do szorowania używamy delikatnych szczotek, które nie będą uszkadzały kamienia. 

Podczas szorowania nagrobka usuwamy wszystkie niechciane narośla lub brudy za pomocą jednego z miękkich narzędzi czyszczących. Dzięki dobrze dobranym szczotką pozbędziemy się mchu, pleśni i nagrobek będzie idealnie czysty.

Opieka nad grobem Poznań

Opieka nad grobem Poznań to usługa sprzątania nagrobków na terenie Poznania i w okolicy. Zajmujemy się nie tylko czyszczeniem i polerowaniem nagrobków, ale także zadbamy o otoczenie. Obsadzamy, wysypiemy kamienie, wypielimy chwasty czy skosimy trawę. Zapalimy znicze, posprzątamy stare. Na życzenie Klienta możemy załatwić również wiązanki i kompozycje florystyczne.